ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 21:02

Merzifon Haftası'nda şehit yakınları için yemek verildi

Merzifon Haftasında şehit yakınları için yemek verildi


Amasya’nın Merzifon ilçesinde bu yıl 14.'sü düzenlenen Merzifon Haftası etkinlikleri çerçevesinde şehitler ve gaziler için mevlid-i şerif okundu.

Merzifon Belediyesi tarafından aziz şehitler için Kara Mustafa Paşa Camii'inde cuma namazı öncesi mevlid-i şerif ve cami çıkışında Cumhuriyet Meydanı'nda yemek verildi. Yemek öncesi bir konuşma yapan Merzifon Belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı, “Merzifon Haftası'nı dolu dolu yaşıyoruz. Haftamızın en önemli programı da şehit ailerimiz ve gazilerimizle olanıdır. Bu program haftamızı taçlandırıyor. Ecdadımızın bıraktığı bu ulu çınarın altında ezanımızın altında bayrağımızın altında onların sayelerinde rahat rahat nefes alıyoruz. Cenabı Allah, şehitlerimize rahmet eylesin, geride kalanlara sağlık ve esenlikler diliyorum." şeklinde konuştu.

Merzifon Kaymakamı Mehmet Fatih Geyim de “Merzifon’da yıllardır değişik vesilelerle açılışlar yapılıyor ve sürekli değişiyor. Ancak sürekli değişmeyen bir şey var. Şehit ailelerimizle ve gazilerimizle bir araya gelmektir. Bugün burada şehit yakınları ve gazilerimizle bir aradayız. Merzifonumuz meydanına kavuştu. Bu meydan Merzifon için nasıl vazgeçilmez ise sizler de bizler için vazgeçilmezlersiniz. Bugün dinimizi güzel bir şekilde yaşıyorsak, bayrağımız dalgalanıyorsa bu şehitlerimizin yüzü suyu hürmetinedir.” dedi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER