ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ağustos 2013 Çarşamba 15:19

Mersin şehitliğinde hüzünlü bayramlaşma

Mersin şehitliğinde hüzünlü bayramlaşma


Mersin'de Ramazan Bayramı dolayısıyla şehitlikte bayramlaşma töreni düzenlendi.

Şehitlikteki törene Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun yanı sıra CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, MHP Mersin Milletvekili Ali Öz, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Erol Ertan, Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, merkez ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, Sahil Güvenlik Komutanı Kd. Albay Rahim Conguloğlu, İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de eşlik etti.

Ziyarette şehitlerin kabirlerini tek tek gezerek dua eden Vali Güzeloğlu karanfil bıraktı. Güzeloğlu, duygulu anlar yaşayan şehitlerin ailelerini teselli etmeye çalıştı. Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından açıklamalarda bulunan Güzeloğlu, mübarek Ramazan ayı arifesinde Mersin Şehitliği’nde aziz şehitlerin manevi huzurunda olduklarını söyledi. "Milletçe sahip olduğumuz tüm zenginlikleri ve değerleri borçlu olduğumuz şehitlerimize bir kez daha rahmet ve minnet duygularımızı ifade ediyorum" diyen Güzeloğlu şöyle devam etti: "Ruhları şad olsun. Mekânları cennet olsun. Onlar en büyük fedakârlığı canlarını bu vatan, millet ve devlet uğruna feda ettiler. Toprağa bir gül bahçesine girer gibi girerek, sahip olduğumuz tüm değerleri bizlere armağan ettiler. Bugün biz millet olarak özgürlüğümüzü yaşıyor, bayrağımızın altında inşallah gelişmiş ve güçlü bir ülke ve devlet olarak yolumuza devam ediyorsak, bunu şehitlerimize borçluyuz. Bugün de bu minnet borcumuzu bir kez daha ifade etmek, değerli şehit aileleri ve yakınlarıyla bugün bayramlaşmak için Mersin şehitliğindeyiz.”

Şehitlerin yakınlarının kendilerinin en büyük emaneti ve değeri olduğunun altını çizen Güzeloğlu, "Onların yanında sadece belirli günlerde değil, her zaman varız. Onlara da sabır ve sağlık diliyorum. Kahraman gazilerimize de aynı şekilde şükranlarımı iletiyorum. Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde nice güzel bayramlara erişmek ve bu zenginlikleri hep böyle paylaşmak dileğimi özellikle belirtiyorum." ifadesini kullandı. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER