ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 13:52

Merinos Parkı’nda spor zamanı

Merinos Parkında spor zamanı


Bursa’nın oksijen deposu olan Merinos Parkı, suni gölet ve süs havuzları, kafeterya, yürüyüş, koşu ve bisiklet yolu ve çocuk alanlarının ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi’nce oluşturulan yeni spor alanlarıyla da sportif cazibe merkezi haline geldi

Kültürpark’tan sonra Bursa’nın en büyük şehir parkı olan 252 bin metrekarelik Merinos Parkı, vatandaşların rahat bir nefes alabildiği mekan olma özelliğini sürdürüyor. Gün boyunca Bursalıların uğrak yeri olan Merinos Parkı, yeni oluşturulan spor alanlarıyla da vatandaşların beğenisini kazandı. Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından parka yerleştirilen yeni spor aletleriyle zamanlarını spor yaparak değerlendiriyor. Her yaştan insanın rahatlıkla kullanabildiği spor alanları vatandaşlardan da tam not aldı.

81 farklı türde olmak üzere 2 bin 500 ağaç ve 11 bin 600 bitkinin bulunduğu Merinos Parkı, bünyesinde ayrıca bir suni gölet ve süs havuzları, kafeterya, restoran, 2 kilometre yürüyüş yolu, 3 kilometre koşuyolu, 5 kilometre bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM) ve diğer sosyal tesisleri barındırıyor.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER