ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 17:13

Meridien Hastanesi hizmette

Meridien Hastanesi hizmette


Gıda sektöründe 'Hasan Usta' markasıyla tanınan Oral kardeşler, sağlık sektörüne de yatırım yaptı. Kenan Evren Bulvarı'nda Meridien Hastanesi'ni kurarak sektöre adım atan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Oral, Adana'ya sağlıkta da bir marka kazandırmayı hedeflediklerini bildirdi.

A Sınıfında yer alan hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Oral, son yılların en hızlı büyüyen ve özel sektörün yatırım için en çok araştırma yaptığı alanlardan birinin sağlık olduğunu söyledi. Oral, Adana'da yaşayan, bu kentte kazanan ve yine bu kente gönül vermiş bir ailenin bireyi olarak gıda ve inşaat sektöründeki başarılarını sağlıkla taçlandırmak istediklerini söyledi. Hükümetin yaklaşık son 10 yıldır uyguladığı sağlıkta dönüşüm politikalarının özel sağlık yatırımlarını teşvik ettiğini vurgulayan Oral, ''Eskiden hınca hınç dolu devlet hastanelerinde saatlerce sırada bekleyen hastalar vardı. Sağlıkta dönüşüm politikaları çerçevesinde özel sektörden hizmet satın almasıyla bu görüntüler silinmeye başladı. Bugün gelinen noktada artık insanlar istediği hastanede, dilediği doktordan sağlık hizmeti alabiliyor. Bunu ülkemiz ve milletimiz adına çok önemli buluyoruz." dedi.

Oral, her sektörde olduğu gibi sağlıkta da rekabetin kaliteyi getirdiğini, bu nedenle rekabetten hiçbir zaman çekinmediklerini, aksine desteklediklerini vurguladı. "Sağlıklı yaşamak, cinsiyet, dil, din ve ırkına bakılmaksızın tüm insanların en doğal hakkıdır." diyen Oral, insanların bu haktan doğru teşhis ve doğru tedavi ile faydalanmaları gerektiğini söyledi. Oral, "Bu anlamda, biz Meridien Hastanesi olarak her biri kendi alanında en iyisi hekimlerimiz, uzman yardımcı sağlık personelimiz ve başarıya odaklı kadromuzla daha önce gıda ve inşaat sektöründe olduğu gibi sağlıkta da bir marka kazandıracağız'' diye konuştu.

Adana'nın geçmişten günümüze bölgenin sağlık üssü olduğunu, son yıllarda ise yurtdışından gelen hastalarla Sağlık Turizmi alanında önemli bir ivme kazandığını ifade eden Şakir Oral, kurum olarak bu olumlu tabloya daha fazla nasıl katkı sunabileceklerinin çabasında olacaklarını vurguladı. Oral, sadece il merkezi ve çevresi ile bölgeye değil, yurt dışından gelen hastalara da verecekleri kaliteli hizmetle Meridien'in marka bilinirliğini kısa sürede en üst seviyeye çıkaracaklarını kaydetti.

Adana'nın konumu itibariyle sağlık hizmeti ihtiyacı olan bir coğrafyanın merkezinde bulunduğuna dikkati çeken Şakir Oral, ''Bunun yanı sıra iklimi, konaklama olanaklarıyla da Adana sağlık turizmi açısından son derece elverişli koşullara sahip. Turizmin diğer enstrümanlarından yeterince faydalanamayan Adana'nın sağlık turizminde arzu edilen noktaya taşınması için üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız.'' dedi.

Şakir Oral, Adana'ya son üç yılda yurt dışından gelen 10 bin hasta sayısının 100 binleri bulabileceğini bunun için ekip olarak özverili bir çalışma sergileyeceklerini vurgulayarak şöyle devam etti: ''Sağlık hizmeti verirken sadece para kazanma hedefinde olmayacağız. Yaşadığımız bu kentin ekonomisine katkı sunmak, değer katmak da bizim için çok önemli. Bu nedenle Özel Meridien Hastanesi olarak teknolojiye ve insan unsuruna yatırım yaparak bu alanda büyüyeceğiz.'' görüşüne yer verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER