ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 10:42

Meral Okay adına kahvaltı düzenlendi

Meral Okay adına kahvaltı düzenlendi


Geçen yıl hayatını kaybeden sanatçı Meral Okay’ın mirası ve babası Ata Katı’nın isteği üzerine Ankara Batıkent’te inşa edilen Meray Okay Kültür Merkezi’ndeki kahvaltıya Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da katıldı.

Meral Okay’ın adının Yenimahalle’de yaşatılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren baba Katı, “Bugün Ankara ilçe belediyeleri içerisinde yıldız gibi parlayan, çok sevdiğim başkanımız Fethi Yaşar aramızda. Rahmetli Meral kızım için bir park yapıyor. Ben Meral Okay Kültür Merkezi’ne olan katkılarından dolayı ve yapım aşamasında olan parktan dolayı belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Fethi Yaşar da “Yenimahalle Belediyesi olarak bizim değerlerimiz olan sanatçılarımıza ve onların eserlerine sahip çıkıyoruz. Tüm sanatçılarımız gibi sevgili Meral Okay’ın adını da Yenimahalle’de ayrıca ona ait bir parkta yaşatacağız. Yapım aşamasında olan bu parkımızı özenle dizayn ediyoruz. Meral Hanım, Türk halkının gönülde bıraktığı eserlerle yaşıyor. Yenimahalle parklarında yaşatmaya devam edeceğiz.” diye tonuştu. Kahvaltının ardından Yaşar ve Katı Meral Okay Parkı'nı ziyaret etti.





KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER