ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 13:06

Memduh Büyükkılıç’tan gazetecilere kutlama

Memduh Büyükkılıçtan gazetecilere kutlama


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 24 Temmuz 1908’de Meşrutiyet'in ilanıyla Türk basınında ilk kez sansürün kaldırılmasının 105'inci yıl dönümü münasebetiyle her yıl 24 Temmuz günü kutlanan Gazeteciler Bayramı'nı kutladı.

Memduh Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, “Her mevsim ve doğa şartlarında mekân ve zaman kavramı olmadan, mevcut şartlar içerisinde, gerektiğinde kendi yaşamları pahasına kamuoyuna doğru, tarafsız, seviyeli ve ilkeli haber vermek için çalışan görsel ve yazılı basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler Bayramı'nı kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi.

Kayseri'de görev yapan yazılı ve görsel basın yayın kuruluşlarını yakından takip ettiklerini belirten Başkan Büyükkılıç, basın yayında haber iletişim ve teknolojik gelişmelerdeki hızlı değişimin haber sunumunda da değişikliklere neden olduğunu, artık bir silgi veya kalem açacağı boyutundaki cihazlar ile internet üzerinden naklen yayınlar yapıldığını kaydetti. Büyükkılıç, kamuoyunu aydınlatmada gösterilen hassasiyetten dolayı basın mensuplarını gönülden kutladığını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER