ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 12:12

Melikgazi’den ortaokul öğrencilerine 9 derste kurs imkanı

Melikgaziden ortaokul öğrencilerine 9 derste kurs imkanı


KAYSERİ (CİHAN)- Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi'nin 2013-2014 yılı kurs kayıtlarının başladığını ve kayıtların 29 Ağustos 2013 tarihinde son bulacağını söyledi.

Çocuk Meclisi'nin ortaöğretim için tüm dersler ile sportif ve sosyal faaliyetler olmak üzere 2 ayrı ana başlıkta olduğunu belirten Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şu bilgileri verdi; “İkinci 4 yıl olarak bilinen ve orta öğretim de okuyan öğrencilere dönelik kurslarımız başladı. Geçen yıla göre 6. 7 ve 8. sınıflara yönelik tüm dersler bölümünde Türkçe, matematik, İngilizce, fen bilgisi ve sosyal bilgiler dersleri mevcuttur. Sportif ve Sosyal Faaliyetler bölümünde ise halk oyunları, tiyatro, yüzme, basketbol ve voleybol dersleri verilecektir. Sportif ve sosyal faaliyetler branşın da kurs alacaklar ilk etapta derslerini teorik olarak alacaklar daha sonra ise spor alanlarında uygulamalı olarak çalışacaklardır. Bu yıl toplamda 9 ayrı branş da kurs verilecektir.”

Merkez, Bel-Sin, Yeniköy, Danışmentgazi, Melikgazi, Selçuklu, İldem, Keykubat ve TOKİ olmak üzere 9 ayrı semtte Çocuk Meclisi'nde kurs açılacağını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, kayıtların 29 Ağustos 2013 tarihine kadar devam edeceğini, kurslara katılmak isteyenlerin kurs merkezlerine bu tarihe kadar başvurulması gerektiğini kaydetti.

Büyükkılıç, çocukların sosyal gelişimine ve eğitim düzeylerine büyük katkı sağlayan bu kurslara büyük önem verdiklerini sözlerine ekledi.
CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER