ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 19:43

Melikgazi Belediyesi sosyal tesisleri sağlık ocağı oldu

Melikgazi Belediyesi sosyal tesisleri sağlık ocağı oldu


Kayseri Melikgazi Belediye Başkan Memduh Büyükkılıç, İldem Cumhuriyet Mahallesi'nde yer alan Belediye Sosyal Tesisleri'nin ikinci katını Sağlık Müdürlüğü'ne tahsis ettiklerini söyledi.

İldem Cumhuriyet Mahallesi'nde yer alan sosyal tesislerde Mel-Mek kurslarının verildiğini ancak bu yerin belediye hizmetleri için yeterli olduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, “İldem Cumhuriyet Mahallesi bölge halkının sağlık hizmeti alabileceği bir tesis yoktu. Tüm toplantılarda en büyük ve önemli talepleri sağlık hizmetleri alabilecekleri bir yer istiyorlardı. Belediye olarak bu talebe duyarsız kalamazdık. Çünkü Melikgazi Belediyesi olarak halk ve çevre sağlığına büyük önem veriyoruz. En son Mimsin bölgesindeki zabıta hizmet binası 112 Acil servisine tahsis ettik. Şimdi de İLDEM Cumhuriyet Mahallesi'nde yer alan Melikgazi Belediyesi Sosyal Tesisini İl Sağlık Müdürlüğü'ne tahsis ettik. Bundan böyle bu bina bölge halkının sağlık ihtiyacını karşılayacaktır. Hayırlı olsun.” dedi.

4 doktor tedavi odası, iki ayrı bekleme salonu, enjeksiyon ve aşı odası, mutfak, bay-bayan wc, 6 ayrı hizmet ve kan ünite odası olmak üzere toplam 250 metrekare kapalı alana sahip tesisin bölge halkının büyük bir eksikliğini gidereceğini ifade eden Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak belediye hizmet binaları ihtiyaç duyulan kamu kurumlarına tahsis edilerek bölge halkının hizmetine sunulduğunu kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER