ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 12:26

Mecidiye Ortaokulu tekerli kızakta Türkiye dereceleri elde etti

Mecidiye Ortaokulu tekerli kızakta Türkiye dereceleri elde etti


Erzurum'da düzenlenen Tekerlekli Kızak Türkiye Şampiyonası'nda Yakutiye Mecidiye Ortaokulu öğrencileri Türkiye dereceleri elde etti.

Şampiyonanın Yıldızlar bayan kategorisinde Merve Azlağ Türkiye ikincisi, Emine Yıldız, Türkiye üçüncülüğünü kazandı. Yıldız erkekler kategorisinde ise aynı okuldan Emrecan Özcan Türkiye üçüncüsü oldu. Mecidiye Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Tuğrul Aksu, öğrencilerinin elde ettiği başarının tesadüfi olmadığını söyledi. Uzun ve azimli bir çalışma sonucunda Türkiye derecelerini elde ettiklerine değinen Aksu, öğrencilerini başarılarından dolayı tebrik etti. Aksu, daha iyi dereceler elde etmek için çalışmalarını disiplin içerisinde devam ettireceklerini vurguladı.

Okul Müdürü Hakan Ateşoğulları, sportif faaliyetlerin öğrencilerin sosyalleşmesi ve yeteneklerini sergilemesi açısından önemine vurgu yaptı. Ateşoğulları, okullarında lisanslı sporcu sayısının arttığına değinerek, "Tekerlekli kızak branşında çok sayıda lisanslı öğrencimiz var. Disiplinli çalışmalar sonucunda öğrencilerimizin elde ettiği başarılardan gurur duyduk. Bu başarı diğer öğrencilerimizi de motive etti." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER