ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 17:09

MATSO'dan, Paris çıkarması


Antalya Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası'na (MATSO) üye 25 işadamı Fransa Paris Matimat 2013 İnşaat ve Yapı Fuarı'na gitti. Bu ülkede Türk işadamları tarafından kurulan Fransa Yöneticiler ve Girişimciler Federasyonu'nu (FEDİF) ziyaret eden Manavgat heyeti, ikili ilişkilerin geliştirilmesi için bilgi aldı.
MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, yaptığı yazılı açıklamada, Fransa'da ilk ziyaretlerini FEDİF'e yaptıklarını bildirdi. Manavgatlı işadamlarını Fransa'da FEDİF Genel Sekreteri Hanifi Şenlik ve Yönetim Kurulu üyelerinin karşıladığını söyledi.
Boztaş, ziyarette, Şenlik'in Fransa'da Türk iş adamlarının ne tür işlerle uğraştıkları ve Fransız iş adamlarının Türkiye'de hangi sektörle ilgili iş yapmak istedikleri konusunda brifing verdiğini kaydetti.
Bu tür ziyaret ve görüşmelerin iş adamları açısından ufuk açıcı ve vizyon geliştirici olduğunu aktaran Boztaş, "Toplantıda özellikle Manavgat'ımızda yetişen ürünlerin Fransa'da pazar bulabilmesinin yolları üzerine görüşmeler yaptık. Manavgat tahininin Fransa'da tanınması ve pazarlanmasıyla ilgili görüşmeler gerçekleştirdik. Görüşmemiz ufuk açıcı olması nedeniyle yararlı oldu."
Görüşme bitiminde Boztaş, Şenlik'e Manavgat susamı, zeytinyağı ve tahininin yer aldığı ürünlerden oluşan hediye paketi takdim etti.
Manavgatlı işadamlarının 8 Kasım'da yurda döneceği belirtildi.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER