ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 18:19

MATSO, talep üzerine ikinci defa mücevher danışmanlığı eğitimi düzenledi

MATSO, talep üzerine ikinci defa mücevher danışmanlığı eğitimi düzenledi


Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından 24-29 Mart tarihleri arasında 'Mücevher Danışmanlığı Eğitimi'nin ikinci kez düzenleneceği bildirildi.

MATSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Mehmet Ergen yaptığı açıklamada, 24-29 Mart tarihleri arasında ikinci kez 'Mücevher Danışmanlığı Eğitimi' düzenleyeceklerini belirterek, eğitimi tamamlayanlara HRD Antwerp/İstanbul onaylı sertifika verileceğini kaydetti.
Ergen, eğitime yoğun talep olduğu için yeniden açtıklarını ifade etti. Ergen, ikinci defa açtıkları kursla ilgili şu bilgileri verdi: "Geçtiğimiz günlerde odamız tarafından verilen eğitimin ardından gelen yoğun talep üzerine üyelerimiz ve satış danışmanlarına yönelik ikinci kez eğitim düzenliyoruz. Oda binasında akşam saatlerinde gerçekleştireceğimiz eğitimin, üyelerimiz ve satış danışmanlarının ticari geleceği açısından çok önemli olduğu için alınmasını tavsiye ediyoruz. Kursa katılmak isteyenler MATSO personeli İbrahim Gümüş'e müracaat edebilirler."

Kurs ücretinin 125 Euro+KDV olduğunu belirten Ergen, geçen yıl aynı kursu Side Esnaf Birliği Derneği(SEBD) olarak gerçekleştirdiklerinde kişi başı 500+KDV Euro ödediklerini kaydetti.
MATSO devrede olduğu için bu rakam HRD Antwerp/İstanbul tarafından düşürüldüğünü belirten Ergen, bu tür eğitimler için esnafların İstanbul'a kadar gitmesi gerekirken üyelerinin ve satış danışmanlarının ayağına getirdiklerini kaydetti. Ergen, “Oda olarak, dünyada değişen satış trenlerini burada üyelerimize de yansıtmaya çalışıyoruz. Açtığımız bu eğitimlerden üyelerimizin yararlanması gerekiyor. Bunu da dünyadaki ileri satış tekniklerini irdeleyen ve ileri satış teknikleriyle ilgili eğitim desteği veren bir kurum olan HRD aracılığıyla yapmaya çalışıyoruz." ifadesini kullandı.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER