ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 16:47

MATSO girişimci kadınları plaketle ödüllendirdi


Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO), Antalya'nın Kadın Girişimcileri Yarışması'nda dereceye giren kadınları plaketle ödüllendirdi.

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, girişimci kadınlarla bir araya gelerek, kadınları ülke ekonomisine sağladığı katkılar hakkında bilgilendirme yaptı. Boztaş, "Kadınlarımızın katılımı ile ekonominin çarklarının daha hızlı dönecektir." dedi.
Boztaş, toplantı sonunda 2013 Yılı Antalya'nın Kadın Girişimcileri Yarışması'nda Manavgat'ı temsil eden 'İğne oyasından yapılmış portakal ağacı' projesi ile 'Evde Üretim Yapan Kadın Girişimciler' kategorisinde üçüncülüğe layık görülen Şebnem Yüksel ile 'Tavuskuşu desenli kumaş rölyef tablo projesi' ile 'Evde Üretim Yapan Kadın Girişimciler' dalında mansiyon kazanan Nilüfer Göllü ve 'İşyeri Açarak Üretim ve Ticaret Yapanlar' bölümünde mansiyon kazanan Şükran Demir Misket'i plaketle ödüllendirdi.

Ülke ekonomisine katkıları yüksek olan kadın girişimcileri her zaman MATSO olarak desteklediklerini belirten Boztaş, şunları ifade etti: "Kadınlarımızın bilgisi, birikimi, becerisi ve zekası takdir edilecek derecede güçlüdür. Yeter ki kadınlarımıza fırsat verilsin. Oda olarak kadınlarımızın iş dünyasında yer almasına sonsuz destek veriyoruz. Ekonominin içerisinde de kadınlarımızı üretim güçleriyle, düşünceleriyle, ortaya koydukları çalışmalarla görmek istiyoruz. TOBB, kadınlarımızı iş dünyasına kazandırmak için büyük çaba göstermektedir. Biz de bu çabalara destek veriyoruz. Kadınlarımızın daha yüksek seviyedeki katılımı ile ekonomi çarkları daha hızlı dönecektir."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER