ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Ocak 2014 Cumartesi 19:27

MATSO, 'Dış Ticarete İlk Adım Sertifika Programı' düzenliyor

MATSO, Dış Ticarete İlk Adım Sertifika Programı düzenliyor


Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO), ilçede dış ticaret bilincini oluşturmak için 'Dış Ticarete İlk Adım Sertifika Programı' düzenleyeceği bildirildi.

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, yaptığı açıklamada 4-7 Şubat 2014 tarihlerinde 4 günlük Dış Ticarete İlk Adım Sertifika Programı düzenleneceklerini söyledi. Programı tamamlayanlara Marmara SPS Academy onaylı Katılım Sertifikası verileceğini belirten Boztaş, uygulamalı ve teorik aşamalardan oluşan eğitimlerin Dr. Murat K. Bezirci ve Doç.Dr. Ayşegül Oğuz tarafından gerçekleştirileceğini kaydetti.

Hedeflerinin hiç ihracat yapmamış işletmelerin ihracata yönlendirilmesi için gerekli olan bilgi ve becerinin kazandırılması olduğunu aktaran Boztaş, ayrıca hâlihazırda ihracat yapmakta olan işletmelerin de dış ticaret bilgilerini güncelleyerek yürüttükleri operasyonlarda zamandan ve paradan tasarruf etmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Oda seçimlerinde Manavgat'ı ihracatla tanıştıracaklarına söz verdiklerini hatırlatan Boztaş, 2013 Kasım ayında gerçekleştirdikleri “Merhaba Dünya” buluşmasından sonra söz konusu eğitimle bu sözü yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti

Boztaş, programla ilgili şu bilgileri verdi: "Eğitimlerimiz üyemiz olsun ya da olmasın tüm Manavgatlılara açık. Katılımcılara öğleden sonra 13.30-17.00 ve akşam 18.00-21.30 saatlerinde olmak üzere iki farklı seçenek sunuyoruz. Katılmak isteyenler kendilerine uygun zaman diliminde derslere katılabilirler. Katılmak isteyenlerin 30 Ocak Perşembe günü mesai bitimine kadar odamıza müracaat etmeleri gerekmektedir."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER