ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 17:31

Marmaris’te 5 dönüm çam ormanı yandı

Marmariste 5 dönüm çam ormanı yandı


Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınında 5 dönüm kızılçam ormanı yandı. Bir evin bahçesinden çıktığı sanılan yangın, 2 helikopter, 15 arazöz ve 200 işçinin zamanında müdahalesi sayesinde kısa sürede söndürüldü.

Marmaris’in Hisarönü köyü Değirmenyanı Mahallesi'nde bir evin bahçesinden çıktığı sanılan yangın ormana sıçradı. Çıkan dumanları gören vatandaşların itfaiyeye haber vermesi üzerine Belediyeye bağlı İtfaiye ekipleri ile Marmaris Orman Müdürlüğü’ne bağlı 200 işçi, 22 arazöz ve 2 helikopter yangına müdahale etti. Rutubetin yüksek olması ve zamanında yapılan müdahale sayesinde yangın kısa sürede söndürüldü. Eğimli bir arazide çok kısa sürede kontrol altına alınan yangında 5 dönümlük kızıl çam ormanı tamamen kül oldu.

Muğla Orman Bölge Müdür Yardımcısı Özkan Şahin, kısa sürede yangının söndürülmesinde, zamanında müdahalenin etkili olduğunu belirterek, "Yangını ihbar eden vatandaşlarımıza, belediye itfaiye ekiplerine ve kendi ekibime zamanında yaptıkları müdahale için teşekkür ediyorum." dedi.

Jandarma yangının çıkış sebebini araştırırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER