ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 15:31

Mardin'de işsizlere girişimcilik eğitimi


Mardin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) ve Türkiye Çalışma ve İş Kurumu Mardin İl Müdürlüğü'nün(İŞKUR) ortaklaşa başlattığı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı sözleşmesi imzalandı.

Mardin İŞKUR binasında bir araya gelen Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Gazan ve Türkiye Çalışma ve İş Kurumu Mardin İl Müdürü Mehmet Akın tarafından sözleşme imzalandı.
Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları (MESOB) ve İşkur'un ortaklaşa başlattığı "Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı" projesinden yararlanmak isteyen işsizlere eğitim verileceğini belirten Mardin Esnaf ve Sanatkarlar başkanı Doğan Gazan, Girişimcilik kursundan başarılı olan kursiyerler kurs sonunda aldıkları sertifikayla birlikte hazırladıkları projelerini KOSGEB'e sunup hibeden yararlanabileceklerini söyledi. Girişimcilik Proje Destek Programından yararlanmaya hak kazanacak girişimciler 30 bin lira hibe alabileceklerini ifade eden Gazan" Girişimciler işlerini kurduktan sonra 2 yılı ödemesiz olmak üzere 36 ay vade ile faizsiz 70 bin lira kredi alabilecekler. Müracaatlar 9 Ocak Çarşamba gününe kadar İşkur Mardin İl Müdürlüğü ve İşkur'un Web sitesi aracılığı ile yapılabilecektir. 10 Ocak Perşembe günü yapılacak yazılı sınavda başarılı olan 50 işsiz vatandaşa uygulamalı girişimcilik eğitimini almaya hak kazanacaktır. Eğitimler 25 kişilik iki grup halinde Mardin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği eğitim salonunda verilecektir. Eğitimi başarılı ile tamamlayan kursiyerlerimiz aldıkları sertifikalarla geleceğin birer başarılı esnaf ve sanatkârı olacaktır." dedi.

"İŞSİZ VATANDAŞIMIZA İŞ İMKANI SAĞLAYACAĞIZ"

Yönetim olarak göreve geldiğimiz ilk günden bu yana eğitim çalışmalarına önem verdiklerini kaydeden Gazan, şöyle konuştu" Daha önce birliğin imkânları ile 60 kişiye Girişimcilik eğitimi verdik. Bu eğitimlerin sonunda kendi işini kuran katılımcılarımız oldu. Girişimciliğin desteklenerek yeni istihdam imkanları oluşturulması ve işsizliğin önlenmesi amacıyla işsiz vatandaşımıza kendi işyerini açma noktasında katkı sağlıyoruz." diye konuştu

"50 KİŞİ BU PROGRAM SAYESİNDE İŞ SAHİBİ OLABİLECEK"

Mardin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile 2013 yılında farklı konularda işbirliği içinde olacakların belirten Çalışma ve İş Kurumu Mardin İl Müdürü Mehmet Akın ise Bugün imzaladığımız sözleşmeyi bir başlangıç olarak kabul ediyoruz. Girişimcilik eğitimi programı ile kendi işini kurmak isteyen 50 girişimciye girişimcilik, iş fikri geliştirme ve iş planı hazırlama konularında eğitim verilecektir. Mardin'deki işsiz gençlerimize yeni istihdam alanları oluşturmak için de girişimlerimiz devam ediyor." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER