ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 15:50

Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti'nin iftarında buluştular

Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyetinin iftarında buluştular


 Mardinli gazeteci ve yazarlar, Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti'nin geleneksel iftarında buluştu.
Doğal güzellikleri ile dikkat çeken Ğurs Vadisi'nde gerçekleşen iftara Mardin'deki Süryani Kırklar Kilisesi Başpapazı Gabriel Akyüz ile Kızıltepe Milli Eğitim Müdür İbrahim Bahçıvancı da katıldı.

Mardin’in ilçelerinde görev yapan gazetecilerin de katıldığı iftar bir araya gelen gazeteciler, meslek sorunlarının yanı sıra güncel konuları değerlendirme imkanı buldu.

İftar ile meslektaşların birbirlerleriyle dayanışmalarını artırmayı amaçladıklarını ifade eden cemiyet Başkanı Nezir Güneş, gazetecilerin çalışma hayatındaki sorunlarını giderecek projeler hazırlayacaklarını söyledi. Güneş, bölgede barışın ve huzurun sağlanmasında gazetecilerin rolünün daha etkin hale getirilmesini hedeflediklerini kaydetti.

Kırklar Kilisesi Başpapazı Gabriel Akyüz ise, orucun, insanları Allah'a yaklaştırdığını belirtti. Akyüz, "Allah'a yaklaşan bir insanın suç işlemesi çok zordur. Ne yazık ki, çevremizde ve bölgemizde, Ortadoğu da üzüldüğümüz olaylar yaşanıyor. Yaşananlar bazı insanların dini kendi emelleri için kullandığını göstermektedir. Temennimiz, ülkemizde ve bölgemizde huzur ve barışın sağlanmasıdır." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER