ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 16:39

MARBİAD, firma tanıtım günleri etkinliği başlattı


 Malatya Rahime Batu Koleji Mezunu İş Adamları Derneği (MARBİAD) tarafından üye iş adamlarının birbirlerini daha iyi tanımaları amacıyla firma tanıtım günleri etkinlikleri başlatıldı.

MARBİAD üyeleri, ilk firma tanıtım günleri etkinliğinde Aziz Kırıcı’nın ev sahipliğinde Kırıcı Dış Ticaret A.Ş’de biraraya geldi. Dernek Başkan Vekili Emre Karaaslan, dernek üyesi iş adamlarının birbirlerini tanımaları, üretim tesislerini incelemeleri ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla firma tanıtım günleri etkinliğini başlattıklarını söyledi. Karaaslan, "Üyelerimiz arasında sadece tanışmaya değil kardeşlik duygusu içerisinde paylaşmayı, birlik ve beraberlik içerisinde ikili ilişkileri üst düzeye çıkartarak ekonomik anlamda da büyümelerini arzuluyoruz." dedi.

Kırıcı Dış Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Kırıcı da MARBİAD üyelerini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Firmaları hakkında bilgi veren Kırıcı, 50 yıllık köklü bir geçmişe sahip şirketlerinin yıllık 20 bin ton kuru kayısı işleme kapasitesine sahip olduğunu anlattı.

Kırıcı, “Devam etmekte olan yeni yatırımımız ile bu rakamı 30 bin ton/yıl seviyesine çıkarmayı hedeflemekteyiz. Yeni yatırımımızda ayrıca, entegre ürünleri müşterilerimize sunacağız. Ürettiğimiz ürünlerin yüzde 95'i ihraç edilmektedir. İhracatımızı ABD, Avustralya, Fransa, İngiltere, Hollanda ve Arap ülkelerine yapıyoruz. İşletmemizde natürel, organik ve kükürtlü kuru kayısı işlenmektedir. Müşteri isteğine göre tüm ambalaj çeşitleri bulunmaktadır. İşletmemiz 500 çalışan ile ilimizin işçi istihdamına katkı sunmaktadır.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER