ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 13:01

Manisa'da CHP teşkilatından bazı yöneticiler Gezi soruşturmasında ifade verdi

Manisada CHP teşkilatından bazı yöneticiler Gezi soruşturmasında ifade verdi


MANİSA (CİHAN)- İstanbul Taksim Gezi Parkı protestoları sonrasında ülke genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında Manisa'da da bazı CHP'li il yöneticileri ifade verdi.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla, CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Fadime Özçakır, İl Başkan Yardımcısı Fatma Ayhan, CHP Gençlik Kolları üyesi Evrim Ak, Serdar Bozyaka ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Manisa Şubesi üyesi Ulaş Kılkış, ifade vermek için İl Emniyet Müdürlüğü eski binasına çağrıldı. CHP İl Kadın Kolları Başkanı Özçakır, İl Başkan Yardımcısı Ayhan, CHP Gençlik Kolları üyesi Ak ve Bozyaka ile ADD üyesi Kılkış’ın, Gezi Parkı protestolarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettikleri gerekçesiyle ifadesi alındı.

Partinin rahatsızlığını dile getirmek ve soruşturma kapsamında ifadeye çağrılan Fadime Özçakır, Fatma Ayhan, Evrim AK, Serdar Bozyaka ve Ulaş Kılkış’a destek olmak amacıyla, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Hasar Ören, Sakine Öz, CHP İL Başkanı Cahit Kaplan ve partilerden oluşan bir grup CHP İl Başkanlığı binası önünden eski Emniyet Müdürlüğü binasına kadar sloganlar atarak yürüdü. Burada konuşma yapan CHP İl Başkanı Cahit Kaplan, Gezi Parkı protestolarının sadece Gezi Parkı ile sınırlı değil, Türkiye’nin her tarafında, çevre katliamcılarına, rantçılara, yoz belediyecilik anlayışı ile bir kaç nefes alabileceği belli alanları AVM ve benzeri uygulamalarla, uluslararası sermaye gruplarına, yandaşlarına peşkeş çeken anlayışa karşı toplumun gösterdiği bir duyarlılık olduğunu iddia etti. Kaplan, Gezi eylemine katılanların yanında olduklarını vurguladı. CİHAN
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER