ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Nisan 2014 Çarşamba 20:08

Manisa'da alternatif 23 Nisan kutlaması

Manisada alternatif 23 Nisan kutlaması


Manisa Atatürkçü Düşünce Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İşçi Partisi (İP) ve Cumhuriyet Kadınları Derneği üyelerinin katılımıyla alternatif kutlama yaptı.

ADD tarafından organize edilen etkinlikte dernek üyeleri ile destek veren CHP, İP, Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri 19 Mayıs Stadı önünde bir araya geldi. Stadyum önünden Cumhuriyet Caddesi ve Mustafa Kemal Paşa Caddesi'ni takiben Cumhuriyet Meydanı'na ulaşan grup, buradaki Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı'na çelenk sundu.
ADD Başkanı Gülbahar Tahmilci, siyasi iktidarın sosyal devletin tümüyle ortadan kalktığı, eğitimin-sağlığın özelleştirildiği, toplumun büyük çoğunluğunun açlık sınırlarında yaşadığı bir geleceği çocuklara vadettiğini ileri sürdü. Tahmilci, "Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük devrim dediği, laik Türkiye Cumhuriyeti'ne içten ve dıştan yönelebilecek bütün tehditlere karşı bugün her zamankinden daha dikkatli ve uyanık olmak zorundayız. Ulus egemenliğine dayanan, laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya kararlıyız.” dedi.

CHP Manisa milletvekili Özgür Özel de iktidarın bayram törenlerini her geçen gün biraz daha işlevsizleştirmek istediğini iddia etti. Özel, "İktidar partisi ve onun talimatı ile Ata'nın huzuruna gelip de çelenk koymayan partileri ve o partilere oy verenleri, gerçek kaybedenler, sizleri de gerçek kazananlar olarak saygıyla selamlıyorum." dedi. Yapılan konuşmaların ardından grup dağıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER