ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 11:43

Manisa'da 360 kilometrelik yolun asfaltlama çalışmaları başladı


 Manisa İl Özel İdaresi tarafından 2013 yılı programına alınan 360 kilometrelik yolun asfaltlama çalışmalarına başlandı. Bu yıl ayrıca 4 bin kilometrelik yolun asfalt bakımı da yapılacak.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nurettin Aytekin, 2013 yılında programa alınan 360 kilometrelik asfaltlama çalışmalarına, Yuntdağı bölgesindeki 35 kilometrelik yol yapımıyla başladıklarını bildirdi. Bu yıl birinci ve ikinci kat asfaltlama işlerinin çeşitli ilçelerde dört grup olarak ihale edildiğini, işi alan firmaların yoğun bir şekilde çalıştığını söyledi. Eylül sonuna kadar asfaltlamaların devam edeceğini aktaran Aytekin, “Amacımız, İl Özel İdaresi'nin yol ağında bulunan yolların standartını yükseltmektir. Manisa'daki dört köprüden ikisinin yapımı devam ediyor. 167 kilometre yol tesviyesi yapılacak. Köy yollarına toplam 245 bin metrekarelik kilitli parke taşı döşenecek. Köy yollarının stantardını yükseltmek amacıyla 30 köyde sanata yapısı ihalesine çıkıldı.” dedi. Ova yollarının ıslahı çalışmalarına da iş makineleriyle destek verdiklerini aktaran Genel Sekreter Aytekin, mevsim itibariyle programlı asfalt yol yapım işlerinin bitmesinin ardından ova yollarının ıslah çalışmalarına destek vermeye devam edeceklerini bildirdi. Bazı bölgelerdeki ova yollarının ıslah çalışmalarına hafta sonlarında destek verdiklerini belirten Aytekin, İl Özel İdaresi'nin yol yapım ve bakım ekiplerinin yılın 365 günü aralıksız çalıştığını vurguladı.

Yolların asfalt bakım ve yamalarının da yedi ekiple yürütüldüğünü belirten Nurettin Aytekin, 16 ilçede asfalt bakım ve yama çalışmaları yapıldığını ifade etti. İl genelinde yaklaşık 4 bin kilometrelik yolun bakım ve yama işlerinin ekipler tarafından yapıldığını aktaran Aytekin, “Ova yollarının ıslahını sadece ölü sezonda gerçekleştiriyorduk. Bu yıl farklı bir uygulama ile hafta sonları çalışan personelin mesai ücretinin ziraat odaları ve kaymakamlıklar tarafından karşılanması kanalıyla kedi programlı işlerimizin dışında ova yollarımızın standartını yükseltmek için yoğun bir çalışma içerisindeyiz.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER