ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2013 Pazartesi 16:12

Manisa CBÜ Tıp Fakültesi, tıp eğitimi akredite edildi


Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi, Tıp Eğitimi Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD) ile Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu (UTEAK) tarafından 6 yıllığına akredite edildi.

Akreditasyon Belgesi'nin teslimi nedeni ile Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Mühendislik Fakültesi'nin de MÜDEK'ten akreditasyon aldığını bildirdi. Tıp Fakültesi'nin aldığı UTEAK belgesinin kendileri için son derece önemli olduğunu ve fakültenin büyük bir başarı elde ettiğini dile getiren Pakdemirli, bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti.

CBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Var da bugünün kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Ahmet Var, "Fakültemizin uluslararası düzeyde tanınması ve denkliğinin sağlanması hedefine yönelik önemli bir aşama kaydedilmiştir. Bundan sonraki hedefimiz, bu belgenin devamlılığını korumaktır. Bu süreçte katkısı olan herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurumu Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek, akreditasyon süreçleri hakkında bilgi vererek, akredite edilmiş tıp eğitimi veren kurumlardan mezun olan hekimlerin, mesleki kariyerlerine ve çalışma alanlarına dönük daha fazla şansa sahip olduklarının altını çizdi.

Öğrenciler adına konuşma yapan dönem 6. sınıf öğrencisi Asya Eylem Boztaş da akreditasyon sürecinde yaşadıklarını paylaştı ve öz değerlendirme kuruluna öğrencilerin de dahil edilmesinin kendileri için önemli olduğunu ifade etti. Konuşmaların ardından Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurumu Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Var’a Akreditasyon Belgesi'ni takdim etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER