ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Ocak 2014 Cuma 18:02

Manavgat HEM, Bulgaristan Sofya toplantısını tamamladı


Manavgat Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü, 'Sürdürülebilir Gelişme İçin Geleneksel Yaşam Tarzı Modeli' projesi kapsamında dördüncü toplantısını Bulgaristan başkenti Sofya'da yaptı.

Proje kapsamında 4 günlük toplantı için Sofya'ya giden Manavgat HEM ekibi ilçeye döndü. Proje çalışmasıyla ilgili bilgi veren Manavgat HEM Müdür Yardımcısı Adem Yılmaz, 6 ülke katılımlı 'Sürdürülebilir Gelişme İçin Geleneksel Yaşam Tarzı Modeli' projesinin dördüncü uluslararası toplantısını Sofya'da gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yılmaz, Bulgaristan'daki çalışmaları tamamladıktan sonra HEM ekibinin Manavgat'a döndüğünü kaydetti.
Sofya'da Euroinform Eğitim Kurumu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda proje ortağı olan ülkelerden 16 katılımcı yer aldığını belirten Yılmaz, toplantıda 'Toprak ve Gıda Yönetimi' alanında yaptıkları çalışmaları ve ulaştıkları sonuçları paydaşların birbiriyle paylaştığını söyledi. Yılmaz, "4 günlük Sofya toplantımız verimli geçti. Öğleden sonra tüm ekipler Sofya İnsan ve Toprak Müzesini ziyaret etti.İkinci gün sabah bölümünde proje çalışmalarının değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirdik. Geleneksel yöntemlerle gıda üretip servis yapan bir restaurantta öğleden sonra ise Sofya'nın tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret ettik. Programın son gününde endemik bitki çeşitleriyle ünlü Rıla Doğal Parkı gezdik." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER