ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 10:58

Manavgat Belediyesi 7 engelliye akülü araç hediye etti

Manavgat Belediyesi 7 engelliye akülü araç hediye etti


Antalya Manavgat Belediyesi, yürüme engelli 7 kişiye akülü araç hediye etti. 7 yürüme engelliye akülü araçlarını Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen teslim etti. Hedeflerinin Manavgat'ı engelsiz kent haline getirmek istediklerini aktaran Sözen, "Belediye olarak bugüne kadar 70 vatandaşımıza akülü araç temini yaptık. Ancak bu sorunları çözmüyor. Manavgat’ı tüm engellerin kaldırıldığı bir kent haline getirmeye devam ediyoruz."ifadesini kullandı. dedi.
Başkan Sözen, talepler doğrultusunda Aşağı Işıklar Köyü'nden Yemliha Ay, Bucakşıhlar Köyü'nden Nursel Özden ile Manavgat merkezde yaşayan Kerime Çağlak, Enes Arslan ve İdris Merdün, Ramazan Öz ve Süleyman Demir'e akülü arabalarını teslimi yaptıklarını kaydetti. Sözen, akülü araçları teslimde kullanımı hakkında da bilgilendirme yaptıklarını ifade etti.
Her sağlıklı bireyin herhangi bir nedenle bir gün engelli olma ihtimalinin bulunduğunun akıldan çıkarılmaması gerektiğinin altını çizen Sözen, "Belediyemiz aracılığıyla 70 engelli vatandaşımıza akülü araç teslim ettik. 151 vatandaşımıza toplu taşım araçlarından ücretsiz yararlanmaları için otobüs kartı verdik. Bu araçlar ve hizmetler bir nebze de olsa onların hayatlarını kolaylaştırıyor. Ancak bunun yeterli olmadığını biliyoruz. Önemli olan Manavgat’ımızda onların kolay kullanabileceği mekanları oluşturabilmek." diye konuştu.
Yürüme engellilerde akülü araç hediyesi için Başkan Sözen'e teşekkür etti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER