ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 12:14

Mamak’ta yol çalışmaları hızlandı

Mamakta yol çalışmaları hızlandı


 Ankara Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bordür, tretuvar ve yol açım çalışmalarına hız verdi.

        Çalışmaları sık sık yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mesut Akgül, son olarak Büyük Kayaş Mahallesi’nde yapılan bordür, tretuvar ve yol açım çalışmalarını denetledi. Yaz kış demeden imkanlar dahilinde devamlı çalıştıklarını belirten Akgül, "Mamak'ta açılmayan yolları birbiri ardına açıyoruz. Bir ilçenin gelişmesi, yapılan yatırımlarla açılan yollarıyla ve kaldırımlarıyla gerçekleşir." dedi.

        Bordür, tretuvar ve yol açım çalışması yapılan mahalle sakinleri de çalışmalardan memnun olduklarını söyledi. Denetim sırasında Başkan Akgül’ün yanına gelerek çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, "Yapılan çalışmalarla Mamak çok değişti, artık gururla dile getiriyoruz ki biz Mamaklıyız." ifadelerini kullandı.

        Açılan yeni yollarla bölgenin kalkındığını dile getiren Akgül, "Yeni yolların ve diğer çalışmaların yapıldığı bölgelerde hızla konutlaşma yaşanıyor. Böylece ticaret yoğunluğu da artıyor. Hızla gelişen ve nüfusun giderek arttığı ilçemizde açılmadık yol bırakmayacağız." diye konuştu.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER