ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 11:10

Mamak’ta halk iftarında seğmen rüzgârı


Ankaralılar Derneği Mamak Şubesi, Mamak Belediyesi Ramazan etkinlik alanında hemşerilerine iftar yemeği ve Ramazan eğlence programı düzenledi. İftara yaklaşık 3 bin 500 kişi katıldı.

Ramazan ayının birlik ve beraberliği güçlendirdiğini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, hemşeri derneklerinin gerçekleştirdiği etkinliklerin insanların kaynaşmasına katkı sağladığını belirtti. Akgül, “Bu gece Ankara Gecesini gerçekleştiriyoruz. Ankara’da yaşıyor, Ankara’yı seviyor ve Ankara’ya hizmet ediyoruz. Bizi bir araya getiren dernek temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Bu hemşeri geceleri inşallah birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirir, dostluğumuzu, kardeşliğimizi daha da çoğaltır.” dedi.

Mamak Belediyesi halk oyunları ekibinin, Ankara’nın sembol oyunu seğmen gösterileriyle başlayan gece, birbirinden güzel Ankara türküleri ile devam etti. Ekibin hemen ardından sahneyi Başkentli İbocan alarak Ankaralıları coşturdu. Ankaralılar Gecesi’nde Ankara Valiliği Türk Halk Müziği ekibinden Duygu Kesici, Yılmaz Gökmen ve Aslı Semiz seslendirdikleri türkü ve oyun havaları ile katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. Ankaralılar hem hep birlikte iftar etti hem de gönüllerince eğlendi. Ankaralılar Derneği Genel Başkanı Mehmet Ercan da dostluk ilişkilerini kaynaştıran hemşeri derneklerine verdiği destekten dolayı Akgül’e plaket takdim etti. Ercan, “Tarihsel kültürümüzü yaşayıp, gelecek nesillere yaşatmak istiyoruz. Bize bu imkânı sağlayan başkanımıza da teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER