ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 11:14

Mamak’ta Cumhuriyet coşkusu

Mamakta Cumhuriyet coşkusu


Cumhuriyet’in kuruluşunun 90. yıldönümü Ankara Mamak Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın organize ettiği 'Cumhuriyet Bayramı Konseri' ile kutlandı.

Prof. Dr Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde gerçekleşen konsere AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Gültekin, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü’ne bağlı Devlet Halk Dansları Topluluğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Halk Müziği Korosu ve Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun birbirinden güzel şarkı ve gösterileriyle davetlilere Cumhuriyet coşkusu yaşatılan geceyi, Mamaklı vatandaşlar da ilgiyle izledi. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının birlik ve beraberlik ruhu içinde coşkulu bir şekilde gerçekleştiğini kaydeden Gültekin, "90 yıl önce Atatürk bizlere Cumhuriyet’i hediye etti. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin 90. yıldönümü kutlu olsun." dedi.

Cumhuriyet kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen konserin repertuarını, Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküler oluşturdu. Sunuculuğunu ve genel sanat yönetmenliğini Kültür Bakanlığı sanatçılarından Necmettin Akben’in yaptığı gecede Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu’ da 70 kişiden oluşan kadrosuyla dans gösterileri sergiledi. Bitlis, Artvin ve Zeybek oyunlarıyla Anadolu’nun renklerini Mamaklılarla buluşturan ekip büyük beğeni topladı. Bin adet Türk Bayrağı’nın dağıtıldığı kutlama programında salon kırmızı-beyaz renklere büründü.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER