ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Aralık 2013 Salı 11:51

Mamak’ta 130 vatandaş daha tapusuna kavuştu

Mamakta 130 vatandaş daha tapusuna kavuştu


Ankara Mamak Belediyesi ve Maliye Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen 4706 sayılı yasa kapsamında Yeşilbayır Mahallesi 3 evler mevkiinde, 130 vatandaşın tamamlanan imar tapuları Belediye Başkanı Mesut Akgül tarafından mahalle sakinlerine verildi.

Tapu dağıtım törenine Akgül'ün yanı sıra AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, Meclis Başkanvekili Erdal Ak, Grup Başkanvekili Faruk Gültekin, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Planların tamamlanmasıyla birlikte mahalle halkının imarlı yapılara kavuşacağını kaydeden Akgül, "Mahallemizin en büyük sorunu olan tapu sorununun çözümü noktasında yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın tapularını vermeye başladık. Çözüm üreten belediyecilik anlayışımızla, tüm Mamak halkının sorunlarının çözümü noktasında çalışmaya devam ediyoruz." dedi. Birinci etap kapsamında 28 bin metrekarelik alan üzerinde bulunan 464 gecekondunun 130'unun sorunu çözülürken, kalan vatandaşların tapuları da ikinci etap kapsamında çözüme kavuşturulacak. Törende sembolik olarak 10 kişiye tapuları Akgül tarafından verildi.

MAHALLELİ BİLGİLENDİRİLDİ

Yapılan çalışmalar hakkında mahalleliye bilgi veren Akgül, yapılan imar değişikliğiyle aydınlatmadan kanalizasyona, yol açımından temizliğe kadar alt ve üst yapı gibi sorunların çözüme kavuşacağını kaydetti. Toplantı vatandaşların soruları ve tapu teslimi ile sona erdi. Konu ile düşüncelerini dile getiren vatandaşlar, arsalarının tapularını almanın mutluluğu ve huzurunu yaşadıklarını belirterek, Akgül'e teşekkür etti.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER