ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 11:46

Mamaklı tekvandocular, Türkiye dördüncüsü oldu

Mamaklı tekvandocular, Türkiye dördüncüsü oldu


Ankara Mamak Belediyesi Tekvando Takımı, sezonun en büyük Turnuvası'nda Türkiye dördüncüsü oldu.
    Mamaklı tekvandocular , 25-27 Ekim tarihlerinde İzmir'de gerçekleşen, Türkiye'nin tekvando branşında son ve en büyük turnuvası olan Kulüpler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda 1 altın, 2 bronz madalya kazanarak takım halinde Türkiye dördüncülük kupasını elde etti. Takım sporcularından 46 kg'da Ceren Özbek Türkiye Şampiyonu olurken, 62 kg'da Şehriban Aydınlı ve 67 kg'da Büşra Ayva Türkiye üçüncüsü oldu. 30 kulüp ve 400 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği turnuva sonunda tekvando takımı 2014 yılında yapılacak olan AvrupaKulüpler Tekvando Şampiyonası'na katılmaya da hak kazandı.

MAMAKTAN ŞAMPİYONLAR ÇIKACAK

    Türk sporunun daha ileri gidebilmesi için gençlerin spora yönlendirilmesi gerektiğini belirten Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Sporun bir yaşam biçimi olarak gençlerimizde ve çocuklarımızda yerleşmesi bizim için çok önemli. Mamak'ın 7'den 70'e sporla yaşayan bir ilçe olması yolunda bu başarılar bizi gururlandırıyor. Bize büyük mutluluk yaşatan sporcularımızı ve antrenörümüzü yürekten kutluyorum." dedi.
    Sporun sadece rekabet değil aynı zamanda farklılıkları kaynaştıran sosyal bir etkinlik olduğunu belirten Akgül, "Bizim amacımız sadece sporcularımızın başarılı olup, madalya kazanması değil, kulüplerimizden tüm çocuklarımızın faydalanarak hem bedenen hem de ruhsal anlamda kendilerini geliştirmeleri. Birçok dalda sportif alt
yapımızı hazırladık. Önümüzdeki dönemde Mamak'tan yalnızca Türkiye değil Avrupa Şampiyonları çıkacak." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER