ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 11:35

Mamak’ın kentsel dönüşümü derse konu oldu

Mamakın kentsel dönüşümü derse konu oldu


Ankara Mamak Belediyesi tarafından yapılan yatırımlar ve bölgede gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmaları akademik çevrelerden büyük ilgi gördü.
Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Kırgızistan, Azerbaycan, Yemen, Bosna Hersek ve Irak gibi ülkelerden staj programı çerçevesinde ülkemize davet edilen öğrenciler Mamak’ta bulunan yatırımları yerinde inceledi.
Staj programı gelen öğrenciler ülkelerinde iktisadi idari bilimler, mühendislik ve mimarlık fakültelerinde okuyan ve başarılı öğrencilerden oluşuyor.
Öğrencilere, uzmanlar tarafından belediyelerin mali yapısı, yerel demokrasi ve katılım, belediyelerin sosyal hizmet faaliyetleri gibi başlıklarda seminerler veriliyor.
Mamak’ta bulunan dev yatırımlar arasında yer alan Mamak Arena, Türközü Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’ni yakından inceleyen öğrenciler, inşaatı devam eden Türközü Semt Stadı ve Misket Mahalle Konağı’nı da görme fırsatı buldu. Bölgede yapılan incelemelerin ardından Mamak Belediyesi’ne geçen öğrenciler, Mamak Belediye Başkan Yardımcıları Erdoğan Karadağ, Ahmet Müfit Yıldırım ve Basın Yayın Müdürü Ali Bozdağ’dan Mamak Belediyesi’nin bölgede gerçekleştirdiği yatırımlar hakkında detaylı bilgi aldı.

İLÇENİN TANITIM FİLMİ

Mamak Belediyesi hakkında hazırlanan tanıtım filmini ve sunumu izleyen öğrenciler kafalarına takılan soruları başkan yardımcılarına sorarak fikir alışverişinde bulundu. Genel olarak yapılan hizmetleri değerlendiren öğrenciler kendi ülkelerinde belediyelerin bu kadar büyük sorumluluk almadıklarını dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER