ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2014 Çarşamba 11:39

Mamak ilçesinde kültür sanat faaliyetleri artıyor

Mamak ilçesinde kültür sanat faaliyetleri artıyor


Ankara Mamak Belediyesi bünyesindeki Türk sanat müziği ve Türk halk müziği korolarından oluşan topluluk ikinci konserini 24 Şubat’ta Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde verecek.

Belediye Başkanı Mesut Akgül, Kültür Merkezi'nin sosyal ve kültürel alanda yapmış olduğu çalışmalarla ilçe halkından tam puan aldığını söyledi. Akgül, “Merkez, sosyal ve kültürel faaliyetlerde ilçenin şah damarıdır.” ifadesini kullandı.

Türk sanat müziği (TSM) koro şefliğini Ali Toprak’ın, Türk halk müziği (THM) koro şefliğini de Adnan Şahin’in yapacağı konserde çeşitli yörelere ait solo ve koro eserlerle, Yeşilçam şarkıları, klasik eserler ve usta bestekârların eserleri seslendirilecek. Yaklaşık iki saat süren ve iki bölüm halinde gerçekleşen konser halka açık ve ücretsiz olacak. Konserin ilk bölümde halk müziği ikinci bölümünde de sanat müziği korosu sahne alıyor. Mamaklıların yoğun ilgi göstermesi beklenen organizasyonda kursiyerlerin yanı sıra amatör TSM- THM sanatçıları da solo eserlerle zaman zaman sahne alacak.


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER