ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2013 Çarşamba 17:28

Mamak Belediyesi denetimlere başladı

Mamak Belediyesi denetimlere başladı


Mamak Belediyesi Zabıta ekipleri Mamak'ta pastane, kuruyemiş, kasap, unlu mamül imalat ve satış yerleri ağırlıklı olmak üzere alışverişin yoğun olduğu yerlerde denetim yaptı. Ekipler, işyerinin önüne satış malzemesi çıkaran esnafa, açıkta gıda maddesi satanlar ve seyyar satıcılara izin vermedi. Vatandaşın sağlığını korumak üzere tedbirleri artıran zabıta ekipleri, denetimlerde toplumsal düzenin korunmasından halk sağlığının korunmasına, çevre düzeninden vatandaş şikâyetlerinin değerlendirilmesine kadar birçok görev yaptı. Zabıta, satış personellerinin sağlık karneleri, iş gömlekleri, temizlik, işyeri açma izin belgesi, etiket, satılan ürünlerin son kullanma tarihleri ve gıda yönetmelikleri uygunluğuna baktı. Bu standartlara uymayan işletmelere cezai işlem uygulandı.

Geçen yıl 70 bin denetim gerçekleştirdiklerini kaydeden Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Orhan, "Ekiplerimiz geçtiğimiz yıl 427 seyyar satıcı terazisine el koydu. Seyyar satıcıların kullandığı anfi ve hoparlör gibi gürültü kirliliğine neden olan 133 cihazı da kullanımdan men etti. 655 adet korsan cd ve kaset ele geçirilerek imha edilirken, ekiplerimiz öğrencilerin sınav dönemlerinde de aktif olarak görev yaptı" dedi. Vatandaş desteğinin de çok önemli olduğunu vurgulayan Orhan, vatandaşların 444 0 149 ve 550 72 32 numaralı telefonlardan kendilerine ulaşabileceklerini söyledi.

Halkın sağlığıyla oynayanlara asla izin vermeyeceklerini ve denetimlerin belirli periyotlarla gerçekleşeceğini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Amacımız ceza kesmek değil, kuralları uygulamak ve uygulatmaktır. İşletme sahiplerimizden sorumlulukları konusunda daha dikkatli ve titiz olmalarını rica ediyoruz" dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER