ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 14:48

Malatya'da yol çalışmaları aralıksız sürüyor


 Malatya Belediyesi tarafından Gazi ile Selçuklu mahallesinde yol genişletme çalışmaları başlatıldı. Çalışmalar kapsamında yeni devlet hastanesi arkasında 800 metre uzunluğunda 25 metre genişliğinde yeni yol açılması planlanıyor. Bin 200 metre uzunluğundaki Gazi Caddesi'nin genişliği 8 metreden 20 metreye, Selçuklu Mahallesi Köprü Ağzı Caddesi'nin genişliği ise 10 metreden 20 metreye çıkarılıyor.

        Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yardımcıları ve bazı daire müdürleri ile yapımı devam eden yollarda incelemelerde bulundu. Başkan Çakır, burada yaptığı açıklamada, yeni yapılan İnönü Mahallesi'nde inşa edilen yeni devlet hastanesi arka kısmında doğu-batı yönlü 800 metre uzunluğunda 25 metre genişliğinde yeni bir yolun açıldığını belirtti.

        Yol açma çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını anlatan Çakır, hastaneye gelecek araç ve yaya trafiğinin göz önünde bulundurularak çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi. Çakır, şöyle devam etti: “Dede Korkut Kavşağı’nda yapılan düzenlemeyle, o bölgede yaşanabilecek trafik yoğunluğunu büyük oranda çözdük. Hastane çıkışında ise yaşanabilecek yoğunluğun çözümü için yeni bir yol açıyoruz. 25 metre genişliğinde, 800 metre uzunluğundaki bu yol, istasyonla Ergenekon Üstgeçidi'ni birbirine bağlıyor. 15–20 gün içerisinde burayı tamamlayarak, asfalt kaplamasını yapacağız. Hastane açılmadan önce bağlantı yollarının yanı sıra, giriş ve çıkış yollarını da düzenlemiş olacağız."

        Yeni hastanenin çıkış alternatifleri arasında yer alan Ergenekon üst geçidi devamındaki Gazi Caddesi'nde yapılan yol genişletme çalışmaları ile ilgili bilgiler de veren Başkan Çakır, burasının 7-8 metreden 20 metre genişliğe çıkarıldığını söyledi. Caddenin genişletilmesi için Demiryolları alanında kalan kısmın kamulaştırılarak, bedelinin ödendiğini kaydeden Çakır, "Aynı zamanda buranın perde duvarını ve demirlerini biz yaptık. Bu yolumuz 20 metreye çıkarıldı. Bu yolun genişlemesiyle birlikte Yeşiltepe bölgesinin ulaşımı önemli oranda rahatlayarak, bölgenin gelişmesine de önemli katkılar sağlayacak. Aynı zamanda da hastanede çıkış yapan araçlar burayı kullanabilecekler. Yani hastanemize alternatif bir yol olacak. Bu yolumuz yaklaşık 1200 metre uzunluğunda, arkadaşlarımız alt yapı çalışmalarını tamamladılar. Şu anda burada elektrik hatlarının kaldırılmasını bekliyoruz. Daha sonra asfaltlama çalışması yaparak caddemizdeki çalışmaları tamamlayacağız." şeklinde konuştu.

        SELÇUKLU MAHALLESİ'NDE 10 METRE GENİŞLİĞİNDEKİ YOL 20 METREYE ÇIKIYOR

        Selçuklu Mahallesi Köprü Ağzı Caddesi’nde yapılan genişletme çalışmalarını da inceleyen Belediye Başkanı Çakır, buradaki çalışmaların da yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, genişletme çalışmalarının yanı sıra dolgu yapılarak rampanın düşürüldüğünü söyledi. Bu caddedeki çalışmalarla mahallenin yanı sıra Doğu Garajı girişinin de düzenlendiğini kaydeden Çakır, "Cadde üzerindeki 5 evin kamulaştırması yapıldı. Önümüzdeki hafta içerisinde evlerin yıkımı gerçekleştirilecek. Yol genişletme çalışmalarının bitmesiyle birlikte buradaki trafik yoğunluğu nispeten rahatlamış olacak. Ayrıca Doğu garajı giriş ve çıkışları da rahatlayacak. Buradaki rampa da yaklaşık 2 metre dolguyla hafifletildi. buradaki 10 metrelik yolu yapılan genişletme çalışmalarıyla 20 metreye çıkarmış olduk." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER