ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 18:42

Malatya gençleri sinema etkinliğinde buluştu

Malatya gençleri sinema etkinliğinde buluştu


Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi, meclis üyesi gençlerin fikir alıverişinde bulunabilmesi amacıyla sinema etkinliği düzenledi.

Kent Konseyi Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamaya göre, Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen programa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Akyıldız, PDR Uzmanı Ferat Dalaman ve gençlik meclisi üyeleri katıldı.

Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Akyıldız, yaptığı açıklamada, her fikre ve her duruşa açık olduklarını belirtti. Şehir gençliğini biraraya toplama gayreti içinde olduklarını vurgulayan Akyıldız, kültürel etkinlikleri sürdüreceklerini ifade etti.
PDR Uzmanı Ferat Dalaman, Gençlik Meclisinin yapmış olduğu çalışmaları ilgiyle takip ettiğini dile getirdi. Gençlerin bu çalışmaların içinde yer almasının çok önemli olduğunu söyleyen Dalaman, akran ilişkilerindeki sosyal aktivitelerin kişilere çok faydalı olduğunu, özellikle kendini ifade etme ve konuşabilme yetisi kazandırdığını vurguladı.

Gençlerin katıldıkları her ortamda ilkeli bir duruş sergilemesi gerektiğini özellikle vurgulayan Dalaman, kişinin içinde bulunduğu sürecin farkında olduğu müddetçe daha fazla kazanımlar elde edeceğini kaydetti.

Günümüz gençliğinin zihnini bulandıracak faktörlerin ve hayat şartlarının zorlaşmasından kaynaklı dezavantajları olduğunu belirten Dalaman, bunun yanı sıra teknolojik, sosyal-kültürel ve ekonomik anlamda da çok fazla avantaja sahip olduklarını ifade etti. Gençlere nasihatlerde bulunan Dalaman, “Ne kadar okursak bir o kadar nitelikli, ne kadar çalışırsak bir o kadar başarılı oluruz” dedi.

Yapılan söyleşinin ardından gençler “Bana Bir Şeyhler Oluyor” adlı tiyatro filmini izledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER