ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 16:02

LYS'de Türkiye 7'nciliği Beşikdüzü’nün yüzünü güldürdü

LYSde Türkiye 7nciliği Beşikdüzünün yüzünü güldürdü


 LYS sonuçlarına göre, Trabzon’da ilk kez Türkiye 7'ncisi Beşikdüzü Anadolu Öğretmen Lisesi’nden çıktı. Gülhan Küçük Türkiye 7'ncisi olurken, aynı okuldan Elif Kırcı da Türkiye 23'ncüsü olarak Trabzon’a, Beşikdüzü’ne, okuluna ve ailesine büyük bir mutluluk yaşattı.

Trabzon'un Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Enver Koç, okul müdürü Haydar Çoban, rehber öğretmen Selman Erdem, öğrenciler Gülhan Küçük, Elif Kırca ve aileleriyle birlikte LYS sonuçlarını değerlendirme toplantısı düzenledi. Kaymakam Alaattin Aktaş, öğrencileri tebrik ederek başladığı konuşmasında, Trabzon’da bir ilk olan bu büyük başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Aktaş, “Bu yıl ilk kez sınav sonrası bir değerlendirme yapmak istedik. Beşikdüzü ilçesi 1940’dan bu yana rüştünü ispat etmiş, engin başarılara ve mutluluklara, sevinçlere vesile olmuş bir ilçe. Çok sayıda insan yetiştirmiş, çok sayıda eğiticilerin eğiticisini, öğreticilerin öğreticisini yetiştirmiş bir ilçe burası. Tüm Türkiye’de hizmetleri olan, katkıları olan bir ilçe. Bugün itibariyle de, biz ilçemizin eğitim-öğretim hizmetlerindeki başarılarını artırması ve ileriye dönük başarılarımıza teşvik olması ve bundan sonraki süreçlerde bizi tercih edecek olan öğrencilerimize yol göstermesi, rehberlik etmesi adına böylesi bir değerlendirmeyi faydalı bulduk. Bugün Gülhan Küçük kızımızla yabancı dilde yüzümüz güldü. Trabzon’da bu yıl bir ilk. Türkiye 7'ncisi çıkardık. Elif Kırcı kızımız da Türkiye 23'ncüsü oldu. Kendilerini ve emeği geçenleri kutluyorum. Öğrencilerimizi ödüllendirmeyi yerleşmelerden sonra yapacağız.” dedi.

Türkiye 7'ncisi Trabzon 1'ncisi Gülhan Küçük ve Türkiye 23'ncüsü Elif Kırcı da sınavlara nasıl hazırlandıklarını anlattı: “Selman Erdem öğretmenim azimli ve disiplinliydi. O bizi her zaman destekledi. Onun yüzünü kara çıkarmamak için çok çalıştık. Telefonları dahi kullanmadık. Bundan önce aile içindeki huzur ve mutluluk her şeyden önce önemliydi. Bizlerin bu başarısı sadece bu yılın değil, 3 yılın emeğiydi. Son yıl daha çok çalıştık ve başardık.” 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER