ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ekim 2014 Pazartesi 10:32

Loto milyonerini patronu dolandırdı

Loto milyonerini patronu dolandırdı

Süper Loto’dan 11 milyon 345 bin 645 lira ikramiye kazanan Fuat Özdemir, patronunun kendini dolandırdığını öne sürdü.


Süper Loto’nun 9 hafta devrettikten sonra geçen 4 Eylül’de yapılan çekilişte 6 bilen 2 kişiden biri olarak 11 milyon 345 bin 645 lira ikramiye kazanan Edirneli hamal Fuat Özdemir, yanında çalıştığı işadamı B.A.’nın kendisini kandırarak parasının 5 milyon 300 lirasını aldığını iddia ederek savcılığa suç duyusunda bulundu. Edirne girişinde zirai alet, gübre ve tarım ürünleri ticareti yapılan işyerinde hamal olan evli ve iki çocuk babası Fuat Özdemir, 4 Eylül’de arkadaşından kendisi için 5 liralık Süper Loto oynamasını için verdi. Akşam saatlerinde arkadaşından kuponu teslim alan Özdemir, aynı gün çekilen Süper Loto’nun sonuçlarına 3 gün sonra baktı. Rakamları kontrol eden Özdemir, büyük ikramiyenin çıktığı 08-11-12-21-24-45 rakamlarının kuponunda olduğunu ve 22 milyon 681 bin liralık rekor ikramiyenin iki ortağından biri olduğunu görünce sevinçten deliye döndü.,

Kazandığı 11 milyon 345 bin 645 lirayı nereden nasıl alacağını bilemeyen Özdemir, patronu B.A.’dan yardım istedi. B.A., bir banka şube müdürü ile Özdemir’i bir araya getirdi. Özdemir ikramiyenin alınması için banka müdürüne vekalet verdi. Milli Piyango İdaresi’nden 11 milyon 345 bin 645 lira ikramiye, banka şube müdürü aracılığı ile alındı. İddiaya göre işadamı B.A., işçisi olan talihli Fuat Özdemir’e “Sen parayı iyi değerlendiremezsin. Paranın 5 milyon 300 bin lirasını benim hesabıma yatıralım. Ben bu parayı işleteyim” dedi. Özdemir teklifi kabul ederken, paranın geri kalan bölümü olan 6 milyon 45 bin 645 lira da kendi adına açılan hesaba yatırıldı. Ancak başka kişilerle görüşen Fuat Özdemir, “Patronun seni kandırıyor olabilir” demesi üzerine şüpheye kapıldı. Patronuna giden Özdemir, B.A.’dan parayı iade etmesini istedi.

Patron: Kupon ortaktı

İşadamı B.A., kupona ortak olduklarını söyleyerek, kendi hesabına yatırılan parayı Özdemir’e geri vermedi. Bunun üzerine hamal Fuat Özdemir, polise başvurarak patronu hakkında şikâyetçi oldu. Polise ifade veren B.A., Süper Loto kuponuna ortak olduklarını, bu nedenle ikramiyenin 5 milyon 300 bin liralık bölümünü aldığını söyledi.

Polis, Özdemir’in şikâyeti ve B.A.’nın ifadesinin yer aldığı soruşturma dosyasını, Edirne Savcılığı’na gönderdi. Savcılık dosyadaki ifade ve delillere göre B.A.’nın hesabına aktardığı paradan 600 bin liralık bölümünün çekildiğini tespit etti. Mahkeme kararı ile hesapta kalan 4 milyon 700 bin lira için ise tedbir konuldu. Soruşturma sürüyor.

(

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER