ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 14:15

Lokum ikramlı emniyet kemeri kontrolü


Karaman Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü, 'Emniyet Kemeri ile Çocuklarımız ve Geleceğimiz Emniyette Projesi' kapsamında içinde çocuk olan otomobilleri durdurarak bilgilendirme yaptı. Karaman İl Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez ve Trafik Şube Müdürü Asilkan Öztürk’ün de katılımı ile kentin en işlek caddelerinden biri olan İsmet Paşa Caddesi’nde kontroller yapan ekipler ayrıca kemer takan çocuklara çikolata, gofret ve lokum ikram etti.

Yapılan kontrollerde çocukların genelde emniyet kemeri taktığını gözlenirken, takmayanlara da Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez ve Trafik Şube Müdürü Asilkan Öztürk, kemerlerini takarak yardımcı oldu.

Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, "Trafik kurallarına uyulduğu zaman bizler de mutlu oluyoruz. Bu yüzden sürücülerimize hatırlatmalarda bulunarak uygulamayı yapıyor ve bu teşvikin toplumumuzda sürücülerimiz üzerinde daha yaygın hale gelmesini planlıyoruz." dedi.

Sönmez, Karaman'ın, rutin kontroller dışında yapılan çalışmalarla yüzde 90'lık bir oranla Türkiye'de emniyet kemeri en fazla kullanılan 4. il olduğunu belirtti. Hedeflerinin yüzde 100 olduğunu söyleyen Sönmez, kesintisiz yapılan çalışmalarla ve değişik etkinliklerle bu hedefin yakalanabileceğine inandıklarını dile getirdi.

Uygulama kapsamında bayan ve erkek sürücüler trafik ekiplerine teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER