ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 18:03

Liseliler şehitleri andı

Liseliler şehitleri andı


Bafra Anadolu Lisesi, 18 Mart Şehitleri Anma günü ve Çanakkale Zaferi’nin 99. yılı kapsamında Bafra Belediyesi Kültür Merkezi'nde program düzenledi.

Programa Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ve eşi Hacer Katırcı, İlçe Garnizon Komutanı Jan. Kd. Yzb. İlhan Güngör, Cumhuriyet Baş Savcısı Hikmet Turan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşları, çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı.
Anma programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kaymakam Ali Katırcı günün anlam ve önemi hakkında konuşma yaptı. Katırcı, “Bugün 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 99. yıl dönümü. 100 yıl önce bu topraklarda bütün dünyanın ecdadımızın üzerine çullandığı bu dönemde genci, yaşlısı, kadını, erkeği hatta öğrencisiyle bütün millet direniş içinde Çanakkale’yi geçilmez hale getirdi. Bizim tarihteki destanlarımız içerisinde en şanlısı Çanakkale Zaferi'dir. Yaklaşık 250 bin insanımızı kaybettik, ama onurumuzu, vatanımızı ve istikbalimizi kurtardık. Atalarımızın bizlere bıraktığı emanetini sizlere bırakmaktan kıvanç duyuyoruz. Çanakkale Zaferi’nde nice isimsiz kahramanlar şehit oldu. Ben bu vesileyle isimsiz kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Vatanınızı kaybettiğinizde, huzurunuz, namusunuz, ekmeğinizi her şeyinizi kaybetmiş oluyorsunuz." dedi.

Kaymakam Katırcı’nın konuşmasının ardından Anadolu Lisesi öğrencileri, hazırladıkları anma programını sundu. Programda öğrenciler türkü, şiir ve şehitler için yakılan ağıtları okudu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER