ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 15:31

Liseli kızlar, kan bağış kampanyası düzenledi

Liseli kızlar, kan bağış kampanyası düzenledi


Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencileri tarafından 2. kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Okul Müdür Yardımcısı Nadir Al ve öğrenciler Kübra Özçoban, Nazan Koç, Betül Akın ve Fatma Özertürk koordinesinde, sosyal etkinlik dersi kapsamında düzenlenen bir günlük kan bağışında öğretmen, veliler, okul personeli ve 18 yaşından büyük öğrencilerden 28 ünite kan toplandı. Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi’nin etkinlik salonunda, Bursa Kızılay Kan Merkezi’nden gelen ekip tarafından sağlık kontrolleri yapılan öğretmen, veli, okul personeli ve öğrenciler birer ünite kan verdi. Üç ay önce yine öğrencilerinin katkılarıyla kan bağışı düzenlediklerini ve yoğun ilgi gördüğünü ifade eden BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Nadir Al, 9. sınıf öğrencileri Kübra Özçoban, Nazan Koç, Betül Akın ve Fatma Özertürk’ün koordinesinde, kan vermek isteyen kişileri belirlediklerini söyledi.

Nadir Al, “Öğrencilerimizin desteğiyle ikinci kan bağışını düzenledik. Yine yoğun ilgiyle karşılaştık. Kızılay Kan Merkezi’nden gelen bir ekip, öğretmen, veli ve öğrencilerden kan aldılar. Kampanyayı düzenleyen öğrencileri tebrik ediyorum. Bu tür sosyal projeleri daha da yaygınlaştırmayı düşünüyoruz.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER