ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 15:39

Liseli izcilerden mültecilere yardım eli

Liseli izcilerden mültecilere yardım eli


Bolu Anadolu İmam Hatip Lisesi İzcilik Kulübü öğrencileri başlattıkları kampanya ile Bolu’ya sığınan mültecilere yardım eli uzattı.

Ülkelerindeki savaş ortamından çeşitli yollarla kaçarak Birleşmiş Milletler aracılığı ile Bolu’ya sığınan Afganistan, Irak ve Suriye uyruklu sayısız mültecinin yardımına İmam hatipli öğrenciler koştu. Bolu İmam Hatip Lisesi Mevlana İzcilik Ocağı liseli öğrenciler kente sığınan mültecilerin durumuna kayıtsız kalmadı. Liseli izciler öğretmenleri Abdurrahman Özcan ile birlikte başlattıkları kampanya sonucunda elde ettikleri kışlık giyecekleri ihtiyaç sahibi sığınmacılara verdi.

Özcan, "İzcilerimiz eşyaları toplamaya başladı ve ilk olarak ihtiyaç sahibi aileleri sevindirmek istedik. Daha sonra ilimizdeki mülteci kardeşlerimizin bu yardımlara daha çok ihtiyacı olduğunu öğrendik ve onlarla irtibata geçti. Bizim bu kampanyayı başlatmamızın nedeni çocuklarımıza yardım edebilme duygusunu infak duygusunu aşılamaktır. Allah kimseyi vatansız ve yalnız bırakmasın. Biz Afganistanlı kardeşlerimize elimizden geldiğinde yardım edeceğiz." dedi

Yardım kampanyasından sonra imam hatipli öğrenciler ve mülteciler hatıra fotoğrafı çekti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER