ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 18:19

Lise öğrencilerinden provokasyon uyarısı

Lise öğrencilerinden provokasyon uyarısı


Sivas’ta sosyal medya üzerinden organize olan lise öğrencileri, kent meydanında toplanarak, hükümete ve siyasilere provokasyon uyarısı yaptı.

Ellerinde Türk bayraklarıyla Kent Meydanı'nda toplanan öğrenciler, adına açıklama yapan Muhammed Aktaş, son günlerde verilen şehitleri anmak ve ülkenin gündeminin değiştirilmek istenmesi adına bir araya geldiklerini söyledi.

Son günlerde 5 şehit verildiğini hatırlatan Aktaş, gündemin polise taş olmaması gerektiğini savunarak, "Ben eminim ki Çanakkale’de verdiğimiz şehitlerimiz ve bugüne kadar ki verdiğimiz şehitlerin kemikleri sızlıyor, çünkü ülkemiz provokatörlere alet olmuş durumda, ülkenin dört bir yanı karıştı. Gündem şehitler olması gerekirken, anası ve babasıyla ağlamamız gerekirken Berkin Elvan için ağlıyoruz. Ülkemizin şuan ki durumu çok acı verici. Keşke hiç şehit vermeseydik ve Berkin de ölmeseydi. Hepimiz bunu isterdik. Ülkemiz karışmış durumda. Keşke ülke olarak farklı statülerde gündeme gelseydik. Maalesef olmadı. O yüzden devleti yönetenlere, büyüklerimize ve halkımıza sesleniyoruz. Provokatörlere lütfen uymayalım yalvarıyoruz size. Bu ülke, bu vatan bizim. Biz olmazsak bu ülke ve vatan olmaz. Polise taş atanlara destek verirsek onlardan farkımız kalmaz."şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER