ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 12:53

KUYAP eğitim ihtiyaç analizi çalıştayı ETSO'da yapılacak


KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi’nin (KUYAP), 'Eğitim İhtiyaç Analizi Çalıştayı' perşembe günü Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası' (ETSO)'da düzenlenecek.

Avrupa Birliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından finanse edilen KUYAP 2013 yılı Şubat ayında uygulanmaya başladı. KUYAP ile Türkiye’nin 15 ilinde (Erzurum, Kars, Van, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Trabzon, Kayseri, Kastamonu, Sivas, Samsun, Elazığ, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Batman) işletme çalışan ve işverenlerin, insan kaynaklarına yatırım yoluyla küresel ekonomideki değişimlere uyum yeteneklerinin arttırılması hedefleniyor. Proje kapsamında düzenlenecek olan toplam 15 Eğitim İhtiyaç Analizi çalıştayının 9.’su, 20 Mart Perşembe günü Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Çalıştay'a, TOBB temsilcileri, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri ve projeyi yürüten Teknik Destek Ekibi uzmanları katılacak Çalıştay iki ayrı oturum halinde düzenlenecek.

KUYAP, uygulandığı illerde, işletmeler küresel iş ortamına hazırlamak amaçlıyor. Bu kapsamda, hem işveren ve çalışanlara genel ve mesleki alanlarda eğitimler verilecek, hem de Ticaret ve Sanayi Odaları’nın eğitim alanında kurumsallaşmaları ve birer eğitim üssü haline gelmeleri yönünde önemli bir adım atılmış olacak.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER