ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 16:58

Kutlu Doğum yarışmasında dereceye girenler belli oldu

Kutlu Doğum yarışmasında dereceye girenler belli oldu


Nevşehir İl Müftülüğü tarafından 2013 Yılı Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle ilköğretim okulu öğrencileri arasında “Sevgili Peygamberime Mektup” ve Lise ve dengi okul öğrencileri arasında ise “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” konulu kompozisyon yazma yarışması düzenlendi.
Jürisinin İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün başkanlığında, İl Müftü Yardımcıları Nazım Haksever ve A. Celalettin Altunkaya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Kerim Yel ve Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Muammer İşci’den oluşan yarışma heyeti müftülük makamında toplandı.
İl Müftüsü Yakup Öztürk yarışma öncesi yaptığı açıklamada; “Saf ve temiz duygularınızı beyaz kâğıda döken, böylece bizlere duygulu anlar yaşatan, “Sevgili Peygamberime Mektup” ve “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” konulu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bunları teşvik eden öğretmen, anne, baba ve müdürlerine de ayrıca teşekkür ederim” dedi.
“Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” konulu yazma yarışmada; Hüseyin Avni İncekara Fen Lisesi öğrencisi Selenay Özdil birinci, Özel Altınyıldız Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Parlak ikinci ve Nevşehir Özel Altınyıldız Fen Lisesi öğrenicisi Fatma Nihan Selçuk üçüncü oldu. Diğer öğrenciler ise dördüncü olarak kabul edildi.
“Sevgili Peygamberime Mektup” konulu yazma yarışmasında; Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar belde Haydar Çankaya İlköğretim Okulu öğrencisi Merve Serhat birinci, 2000 Evler İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Büşra Çekiç ikinci ve Nevşehir Atatürk Ortaokulu öğrenicisi Meryem Sarıtosun üçüncü oldu.
Öğrencilerin ödülleri, 14 Nisan 2013 Pazar günü Müftülükçe Damat İbrahim Paşa Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenecek Kutlu Doğum Programı'nda verilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER