ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Nisan 2014 Çarşamba 16:08

Kütahya’da 5 gün şenlik var

Kütahyada 5 gün şenlik var


Kütahya Kültür ve Eğitim Vakfı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında beş gün sürecek olan etkinlikleri düzenlenen açılış ile başlattı.

Kütahya Kültür ve Eğitim Vakfı, Eskişehir yolu üzerinde bulunan Dempark AVM’de 5 gün süren etkinliklerini sunucu ve yapımcı Asım Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleştirdi. Kütahya Eğitim Kültür Sanat Şenliği'nde konuşan Kütahya Eğitim Öğretim A.Ş Genel Müdürü Ali Peksöz, geçtiğimiz yıl bir vesile ile başlatılan şenliğin selim bir fıtratın fikri olduğunu belirterek, “Temiz bir düşünce burada bu etkinliği yapmayı planlamıştı. Allah nasip etti ve tekrar burada buluştuk.” dedi.

Şenliğin ilk onur konuğu olan Asım Yıldırım, etkinliklere davet edilmenin kendisine duyduğu memnuniyeti dile getirerek Bakara Suresi 265. ayet ile başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Kim ağabeyleri ve ablaları nasıl hedef tahtasına oturtursa oturtsun, kim nasıl kulp takarsa taksın, biz ağabeylerimizin de ablalarımızın da abdestinden şüphe etmedik Elhamdülillah. Allah size o infak ettiklerinizin daha fazla karşılığını veriyor. Doğru bildiğiniz yolda siz aynen devam edin. Allah'ın rızası için çalışanların önünde kimse duramaz, kimse önünde engel olarak kalamaz.”

Konuşmaların ardından mehter marşı gösterisi ile devam eden programın açılış kurdalesini Kütahya Eğitim Öğretim A.Ş Genel Müdürü Ali Peksöz, Asım Yıldırım, Kütahya Aktif ve Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Ceylan, Genç İşadamları Derneği Başkanı Mithat Delen ile Dr. Kayhan Bolel kesti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER