ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 14:51

'Kuşlar ve sokak hayvanlarına su verin'


Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, yaz mevsiminin en sıcak günlerinin yaşandığı bu ayda kuş ve sokak hayvanlarının içecek su bulamadığını belirtti. Yıldız, kuş ve sokak hayvanları için bahçe, sokak, ya da camların önüne bir kap su konulmasını istedi.

Mustafa Yıldız, yaptığı açıklamada, suyun insanlar gibi hayvanların da en vazgeçilmez ihtiyaçları arasında bulunduğunu vurguladı. Yıldız, kuşların ve sokak hayvanlarının bir şekilde yiyecek bulduğunu, ancak su bulmakta güçlük çektiklerini hatırlattı.

"Oruçlu günlerimizde susuzluğun ne demek olduğunu daha iyi anlıyoruz." diyen Yıldız, "Yazın en sıcak ve bunaltıcı zamanlarını yaşadığımız bu günlerde kuşlar ve şehirde insanlarla iş içe yaşayan kedi, köpek ve güvercin gibi hayanlar su bulmakta güçlük çekiyorlar. Sokaklarda susuzluktan telef olmuş hayvanları görmek mümkün. Bu sebeple çevreyi kirletmeden evin balkonuna, sokağa, ya da bahçeye bu hayvanlar için bir kap su konulması gerekir. Oda olarak böyle bir kampanya başlattık. İnsanların yaşama hakkı olduğu gibi hayvanlarında yaşama hakları var. Hayvanlar insanların sorumluluğu altındadır. Onların yaşam haklarına karşı sorumluyuz." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER