ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2014 Cuma 11:30

Kuşadası'nı kaybediyoruz!

Kuşadasını kaybediyoruz!

Türkiye'nin turizm merkezlerinden Aydın'ın Kuşadası ilçesinde denize doğrudan akıtılan kanalizasyon, çevre kirliliği ve kötü kokuya sebep oluyor. Atıkların denizle buluştuğu yerde, denizin rengi değişiyor.


İlçe sakinleri, defalarca yetkililere haber vermelerine rağmen tedbir alınmamasına tepki gösteriyor. Yerli ve yabancı turistlerin yürüyüş yaptığı Kuşadası Limanı ve sahilindeki kokudan kurtulmak isteyen vatandaşlar ve esnaf, bir an önce çare bulunmasını istiyor. Deniz turizminde önemli bir yere sahip olan Kuşadası, 2013 yılında 434 gemiyle gelen 582 bin 360 turisti ağırlamıştı. Kuşadası Limanı'na, bu yıl ise 510 gemiyle 620 bin turist bekleniyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, denize kanalizasyon aktığını doğrulayarak, gereğini yapacaklarını söyledi. Başkan Kayalı, "Son zamanlarda küçük bir arıza olmuş. Arıza gideriliyor. Daha önce de birkaç benzer olay yaşanmış. Yeni göreve geldik. Atık suyu arıtmaya basan bir pompada problem vardı. Onu tespit ettik, gereğini yapacağız." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER