ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 14:04

Kursiyerlerinin seviye tespit heyecanı

Kursiyerlerinin seviye tespit heyecanı


Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezleri’nde (SEYMER) İngilizce kurslarına devam eden kursiyerlere yönelik ‘Seviye Tespit Sınavı’ yapıldı. İngilizce öğretmenlerinin gözetiminde gerçekleştirilen sınava, yabancı dil eğitimi verilen 11 kursta en başarılı 17 öğrenci katıldı.

Bir saat süren sınavın ardından öğrencilerin aldıkları notların hesaplanması için jüri bir değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantının ardından Saydam SEYMER öğrencisi İbrahim Bahçıvan birinci, İboosman SEYMER’den Gökçe Yapıcı ikinci ve Gülpınar SEYMER’den de Saliha Şahin üçüncü oldu.

Kültür merkezi toplantı salonunda konuşan SEYMER Koordinatörü Nurten İrday, ‘bir dil bir insan’ sözünü hatırlatarak, kursiyerlere başladıkları İngilizce eğitimin devamını getirmelerini istedi.
Sınavda dereceye giren öğrencilere ödülleri Nurten İrday tarafından verildi. İngilizce Seviye Tespit Sınavı’na katılan öğrenciler, “Yabancı dil öğrenmek normal şartlarda oldukça masraf gerektiren bir eğitimdir. SEYMER’lerde biz bu kursa ücretsiz gidiyoruz. Bu imkânı veren Belediye Başkanımız Azim Öztürk’e çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER