ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 16:58

Kursiyerlerin eserleri Ördekli’de sergilendi

Kursiyerlerin eserleri Ördeklide sergilendi


Bursa merkez Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’na (OSMEK) katılarak el nakışı, teship ve ebru sanatında başarılı olan kursiyerlerin eserleri sergilendi.
Ördekli Kültür Merkezi’nde düzenlenen serginin açılışı Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Selimoğlu, Belediye Meclis Üyesi ve OSMEK sorumlusu Güler Nalbant, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kenan Kır, Uludağ Üniversitesi Kent Tarihi ve Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mefail Hızlı tarafından yapıldı.
Başkan Yardımcısı İsmail Selimoğlu, kursiyerleri başarılarından dolayı kutladı. Kursiyerlerin meslek sahibi olduğuna dikkat çeken Selimoğlu, şöyle konuştu: “Klasik belediyecilik hizmetlerinin dışında, sanattan, spora, sosyal hayatın her alanında vatandaşlarımızın yanında yer almayı sürdürüyoruz. Bu gün burada eserlerini de gezip görme fırsatı bulduğumuz kursiyerlerimizi ve bu kurslara katkısı olan herkesi kutluyorum.”
OSMEK sorumlusu Güler Nalbant da kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlerin eserleri sergilemenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Kurs eğitmenlerinden Ebru Sanatı Öğretmeni Oya Taşman, Geleneksel El Nakışı Kursu Öğretmeni Selime Yaylacı, Teship Sanatı Öğretmeni Melihe Kantarcı da 8 aylık eğitimin meyvesini görmenin mutluluğu içinde olduklarını kaydettiler.
Eğitimleri başarıyla tamamlayan 75 kursiyerin toplam 130’a yakın eseri vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER