ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2013 Çarşamba 17:09

Kursiyerler sertifika sevinci yaşadı


Gümüşhane'nin Kelkit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce açılan kilim dokuma, evde çocuk bakımı ve erkek kuaförlüğü kurslarını tamamlayanlara belge dağıtım töreni düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mihrali Can, törende yaptığı konuşmada, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde açılan kurslara toplam 45 kursiyerin katıldığını ve kursları başarıyla tamamladıklarını belirtti. Can, kursiyerlerin hem meslek öğrendiklerini hem de küçük de olsa aile bütçelerine katkıda bulunduklarını söyledi.

Can, 2012 yılında İŞKUR işbirliğiyle 2 Kelkit kilimi, 4 süt sığır yetiştiriciliği, satış görevlisi, evde çocuk bakımı ve erkek kuaförlüğü olmak üzere toplam 9 kurs açıldığını ifade etti. Kurslardan toplam 164 kursiyerin faydalandığını dile getiren Can, "İlçemize yaklaşık 173 bin lira ekonomik girdi sağlanmıştır. 2013 yılında da İŞKUR destekli kurslarımız devam edecektir. Açılması planlanan 13 kurs İŞKUR'a teklif edilmiştir." diye konuştu.

İhtiyaç duyulan tüm eğitim faaliyetlerinin yıl boyunca aralıksız sürdürüldüğünü kaydeden Can, "Halk Eğitimi Merkezleri her yaşa, her ilgiye ve çağın ihtiyaçlarına uygun eğitimlerin verildiği hayat boyu öğrenme merkezlerine dönüşmüştür. 2013 yılından itibaren merkezimizde çıraklık, kalfalık ustalık eğitimleri de yapılacaktır." dedi.

Törene, Kelkit Kaymakamı Ozan Gazel, Kelkit Belediye Başkanı Muammer Duran, İŞKUR İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yaşar Nas ve davetliler katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER