ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 17:34

Kurban pazar yerine son müracaat


Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban alımı-satımı yapacak vatandaşlar için kurulacak olan kurban pazar yeri müracaatları başladı. Kurban pazarından yer almak isteyenlerin, 30 Eylül 2013 Pazartesi günü saat: 12.00’ye kadar Zabıta Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekiyor.

Müracaatların sona ermesinin ardından, 01 Ekim 2013 Salı günü, Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde saat 14.00’de kura çekimi yapılacak. 2 Ekim 2013 Çarşamba gününden itibaren kurbanlık satışlarına izin verilecek.

Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kurban pazarından yer almak isteyen satıcıların pazar yerinde bulunan zabıta noktasına ya da doğrudan Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerektiği kaydedilerek, “Kurban pazarında bu yıl işgaliye ücreti olarak; küçükbaş hayvan başına 7 TL, büyükbaş hayvan başına ise 10 TL alınacak. Çadır yeri bedeli de 300 TL olarak belirlenmiştir. Belirlenen yerler dışında kurbanlık satışı yapanlara ise Kabahatler Kanunu'na muhalefetten para cezası uygulanacak.” denildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER