ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 14:41

Kurban gönüllülerine teşekkür gecesi


Niğde Bor'da dünyanın dört bir tarafına giden gönül erleri için Umut Derneği tarafından 'Kurban Gönüllülerine Tebrik ve Teşekkür Gecesi' düzenledi. Şırnak, Yemen ve Kenya'ya Kurban Bayramı'nda giden gönül erlerinin programına Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Bor Garnizon Komutanı Albay Fatih Dağlı, Huzurevi Müdürü Selahattin Yücel, sunucu Reha Yeprem ve birçok vatandaş katıldı.

Evinden çok uzaklarda bir bayram geçiren gönül erlerinin fotoğraf ve videolarla yaptığı sunumlar duygulu anlara sahne oldu. Programa sunucu olarak katılan Reha Yeprem, anlatım ve şiirleriyle programa renk kattı.
Gecede konuşan Umut Derneği Başkanı Azmi Şağban, "Derneğimizin gönüllü erleri Kimse Yok Mu ortaklığıyla sizlerin derneğimize bağışlamış olduğu kurban etlerini Şırnak, Kenya, Yemen ve Bor'da ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı. Yurt dışı ve yurt içinde Kurban Bayramı'nı aileleriyle değil ihtiyaç sahibi ailelerle geçiren, onlara yardım eli uzatan bu fedakar gönül dostlarıma yani kurban gönüllülerine derneğimiz ve şahsım adına teşekkür ediyorum." dedi.

Programda yapılan sunumların ardından Şırnak, Yemen ve Kenya'ya giden gönül erleri tek tek sahneye davet edilerek plaketleri Kongo'dan gelen 2 siyahi öğrencinin elinden takdim edildi. Plaketlerini alan gönül erleri duygularını salondakilerle paylaştı. Gönül erleri, "Bizim ülkemizde en fakir olan belki de Kenya'daki en zengin kişidir. Bizler oralara Osmanlı torunları olarak gittik ve yardım eli uzattık. O insanların bizlere çok ihtiyacı olduğunu gördük. Sizlerin derneğimize bağışladığı kurbanlar gerçekten yerini buldu. Gelecek yıl daha fazla kurban ve hediyelerle gidilmesi gerek." şeklinde görüş ve düşüncelerini dile getirdi. Niğde Üniversitesi'nde okuyan Afrikalı öğrenciler de "Ülkemize gidip et dağıtan esnaflarımıza teşekkür ediyoruz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER